Цена: 100 грн.
Під замовлення
Фампіра - лікарський препарат, що не має аналогів на сьогоднішній день, що призначається хворим з розсіяним склерозом для покращення рухової функції. На фармацевтичному ринку медикамент з'явився у 2011 році. Спочатку засіб був зареєстрований у Німеччині, а потім продажі почалися і в інших країнах Європейського Союзу та США.
До переваг препарату належать можливість застосування паралельно з основною схемою терапії розсіяного склерозу. Фампір поєднується і з новими ліками, що впливають на активність імунної системи.
Міжнародна назва: Фампридін (Fampiridine)
Клініко-фармакологічна група: протисклеротичні засоби – інгібітори протеїнкіназ.
Основні фізико-хімічні характеристики: кожна таблетка з пролонгованим вивільненням містить 10 мг Фампридіну (Fampridine)
Дія ліків
Фармакодинаміка
Механізм дії активного компонента лікарського засобу обумовлений блокуючим впливом на калієві канали, що розташовані на мембрані клітини. У такий спосіб відновлюється нормальний режим формування електричних потенціалів клітини.
Демієлінізовані в результаті розвитку розсіяного склерозу нервові волокна поступово втрачають здатність до адекватної передачі імпульсів до тканин - мішеней. Фампіридин гальмує патологічний процес, сприяючи збереженню моторної та рухової функції. Але відповідно до рецензій фахівців, препарат має симптоматичну дію, не впливаючи на патогенез розсіяного склерозу.
Фармакокінетика
Абсорбція. Після прийому таблетки активний інгредієнт досить швидко і практично в повному обсязі всмоктується з порожнини травного тракту. Біодоступність не оцінювалася, передбачуваний показник – 96%.
Розподіл. Фампіридин зв'язується із білками плазми на 97–99%. Об'єм розподілу в середньому становить 2,6 л/кг.
Біотрансформація. Активний компонент медикаментозного засобу метаболізується з утворенням 3-гідрокси-4-амінопіридину і надалі кон'югується до сульфатної сполуки. В експериментах in vivo терапевтичну активність метаболітів не виявлено. Біохімічні перетворення фампіридину здійснюються у печінці за участю ензимів CYP2Е1.
Елімінація. Фампіридин і сполуки, що утворюються в результаті біотрансформації, виводяться практично в повному обсязі протягом доби. Близько 96% препарату виявляється в урині, і лише 0,5% у фекальних масах. Близько 90,3% медикаментозного засобу виводиться у незмінному вигляді, 4,3% - у формі 3-гідрокси-4-амінопіридину і 2,6% - у формі 3-гідрокси-4-амінопіридину сульфату. Період напіввиведення становить від 5,2 до 6,5 годин, час напіврозпаду метаболіту, що містить сульфат, — до 7,6 годин.
Фармакокінетичні параметри в окремих категорій пацієнтів
Педіатрія. Безпека використання Фампіри у хворих віком до 18 років не встановлена.
Літні пацієнти. У клінічних випробуваннях брало участь недостатньо людей віком від 65 років, щоб оцінити параметри фармакокінетики. Однак діюча речовина препарату переважно виділяється нирками, а з віком їхня функція поступово падає. Тому пацієнтам похилого віку засіб призначають з обережністю.
Ураження нирок. У клінічних дослідженнях брали участь хворі із супутніми патологіями сечовидільної системи. Встановлено, що період напіввиведення прямо корелює з параметрами кліренсу креатиніну.
Ураження печінки. В експериментах не брали участь пацієнти із патологіями печінки. Але з урахуванням особливостей фармакокінетики фахівці вважають, що подібний стан практично не впливає на ефективність медикаменту та ризик розвитку побічних реакцій.
Статева та расова приналежність не впливає на фармакокінетичні показники ліків.
Показання до застосування
Ліки прописують пацієнтам із розсіяним склерозом для корекції порушень ходьби. На початковому етапі засіб призначають трохи більше, ніж 4 тижня. Необхідність подальшого застосування оцінюють в індивідуальному порядку.
Удалить | Жалоба | ПечатьПоделиться с друзьями и подписчиками в соцсетях:
|